loader

You are here

https://www.topuniversities.com/sites/default/files/events/lead-bg-images/proof_v3_25620.jpg
QS World University Tour

Istanbul

Yurt dışında üniversite mi okumak istiyorsun? Hangi ülke, bölüm ve üniversite senin için en dogru tercih?

Bu sorularının cevabını 2 Ekim, Pazar günü dünyaca ünlü yurtdışı üniversite etkinliği QS World University Tour İstanbul'u ziyaret ederek bulabilirsin.

QS World University Tour'da okul yetkilileri ile yüz yüze tanışacak, yurtdışında üniversite eğitimi hakkında merak ettiğin tüm soruları onlara direkt olarak yöneltebileceksin. Kabul koşulları, lisans programları, vize, konaklama gibi konuların tartışılacağı çeşitli seminer ve bilgi oturumlarında yer alabileceksin.

Günün sonunda ziyaretçiler arasından şanslı bir kişi iPad mini sahibi olacak!

Etkinliğe katılım ücretsiz olup, önceden kayıt yaptırmak zorunludur. Ebeveynlerin ve öğretmenlerin ise ayrıca kayıt olmasına gerek yoktur, onları da aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Hemen kayıt olun ve yerinizi garantileyin!

Günün Programı

13:30

Kayıtların Başlangıcı

14:00 - 15:00

Seminar: Başvuru Sürecini Anlama
Sunucular: University College London, University of Guelph, Ecole Polytechnique, Hult International Business School

15:00

Etkinlik Başlangıcı

16:00 - 16:30

Bilgi Oturumu: EFT ile Gelecek Kaygısı Giderme Yöntemleri
Sunucular: Enerji Akademisi - Sevgi Şahin

16:30 - 17:00

Bilgi Oturumu: IELTS Sınavı için Başarı İpuçları
Sunucular: British Council - IELTS

17:30

Etkinlik Kapanışı

Sıkça Sorulan Sorular

Önceden kayıt yaptırmalı mıyım?
Gün içinde ücretsiz kayıt olabilirsiniz ancak, önceden online kayıt olduğunuz takdirde sırada beklemek ve kayıt formu doldurmak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca etkinlik öncesi sizinle paylaşacağımız yararlı ve güncel bilgilerden de faydalanabileceksiniz.
Etkinliği ziyaret edebileceğim en uygun zaman nedir?
Gün içinde önde gelen üniversitelerin yer alacağı bilgi oturumları ve sunumlar gerçekleşecektir. Katılmak isteğiniz oturumları ve okul sunumlarını belirlemenizi ve sınırlı sayıda yer olduğu için erken gelmenizi öneririz. Eğer geç kalırsanız üzülmeyin, saat 18:00’e kadar okullarla görüşmek için vaktiniz olacak.
Yurtdışında üniversite etkinliğine sadece lise son sınıf öğrencileri mi katılabilir?
Lise son sınıf öğrencilerinin katılabileceği gibi, akademik ve mesleki gelecek planları için çeşitli üniversite seçeneklerini değerlendirmek isteyen alt sınıfların öğrencileri için de etkinliğimiz yararlı olacaktır.
Ailem veya öğretmenim ile gelebilir miyim?
Ebeveynler ve öğretmenleri de aramızda görmekten mutlukluk duyarız. Eşlik eden öğrencinin kayıtlı olması koşuluyla, ailelerin ve öğretmenlerinin kayıt olması gerekmemektedir.
Etkinlik için nasıl hazırlanabilirim?
Etkinlikte yer alan ve ilginizi çeken üniversiteler üzerinde detaylı bir araştırma yaparak başlayabilirsiniz. Topuniversities.com’da her yıl QS tarafından derlenen dünyanın en iyi üniversiteleri sıralaması QS World University Rankings size bu araştırmalarınızda ışık tutabilir. Bilinçli bir seçim yapmak için üniversite temsilcilerinden öğrenmek istedikleriniz soruların listesini hazırlayın. Ancak, sorduğunuz ilk sorunun burs olanakları olmamasına dikkat edin. Unutmayın, üniversite kabul yetkilileri adaylar ile etkinlikte ilk defa karşılaşmaktadır. Bu sebeple onlar üzerinde iyi bir izlenim bırakmak çok önemlidir!
Etkinlikte üniversitelerden hangi bölümler yer alacak?
Muhasebe, Mimarlık, Biyoloji, İşletme & Yönetim, Kimya, İletişim, Tasarım, Ekonomi, Finans, Hukuk, Bilgisayar, Mühendislik, Yabancı diller, Pazarlama, Tıp, Diş Hekimliği, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Tarih, Veterinerlik ve daha fazlası.